Ana sayfa ÜrünlerLineer Hareket Rulmanlar

LM, LME, LMB Doğrusal Hareket Rulmanlar POM Boyutu: Tıbbi Enstrüman için 4 ~ 101.6mm

LM, LME, LMB Doğrusal Hareket Rulmanlar POM Boyutu: Tıbbi Enstrüman için 4 ~ 101.6mm

  • LM, LME, LMB Doğrusal Hareket Rulmanlar POM Boyutu: Tıbbi Enstrüman için 4 ~ 101.6mm
  • LM, LME, LMB Doğrusal Hareket Rulmanlar POM Boyutu: Tıbbi Enstrüman için 4 ~ 101.6mm
  • LM, LME, LMB Doğrusal Hareket Rulmanlar POM Boyutu: Tıbbi Enstrüman için 4 ~ 101.6mm
LM, LME, LMB Doğrusal Hareket Rulmanlar POM Boyutu: Tıbbi Enstrüman için 4 ~ 101.6mm
Ürün ayrıntıları:
Menşe yeri: Çin
Marka adı: TOB Linear Motion Bearings
Sertifika: ISO 16949
Ödeme & teslimat koşulları:
Min sipariş miktarı: anlaşmalı
Fiyat: negotiated
Ambalaj bilgileri: Karton veya paletler
Teslim süresi: anlaşmalı
Ödeme koşulları: T/T
Yetenek temini: anlaşmalı
İletişim
Detaylı ürün tanımı
Malzeme: Çelik + plastik Boyutu: 4 ~ 101.6 mm
serisi: LM, LME, LMB Uygulamalar: Hassas makineler, tıbbi alet, kimyasal, baskı, tarım, robotik, otomatik üretim hattı vb.
Kalkan tipi: POM Malzeme gelen: % 100 muayene
Vurgulamak:

Hassas lineer rulmanlar

,

flanş lineer rulman

Doğrusal Hareket Rulmanlar

Özellikler :

1) Boyutu: 4 ~ 101.6mm

2) Serisi: LM, LME, LMB

3) "UU", yatağın her iki tarafında lastik conta anlamına gelir

4) Standart tip, açıklık ayar tipi ve açık tip dahil olmak üzere yukarıdaki seri

Uygulamalar:

Doğrusal hareket bilyalı rulmanlar savunma, hassas makine, tıbbi alet, kimyasal, baskı, tarım, robotik, otomatik üretim hattı vb.

Yük katsayısı

Temel Dinamik Yük Değeri (C)
Bu terim, aynı şartlarda tek tek özdeş doğrusal sistemlerin bir değerlendirmesine dayalı olarak,% 90'ı yük olmadan (sabit bir sabit bir değerle) 50 km'lik bir mesafe için çalışabiliyorsa yuvarlanma yorgunluğundan kaynaklanan hasar. Bu, derecelendirmenin temelidir.

İzin Verilen Statik Moment (M)
Bu terim, temel anma yükünün (Co) değerlendirilmesi için kullanılana benzer kalıcı deformasyon miktarına istinaden, statik moment yükünün izin verilen sınır değerini tanımlar.

Statik Güvenlik Faktörü (fs)
Bu faktör, Tablo 1'de gösterildiği gibi uygulama koşuluna bağlı olarak kullanılır.

Tablo 1. Statik Güvenlik Faktörleri
Kullanım durumu Fs düşük limit
Şaft daha az sapma ve şok olduğunda 1 ila 2
Sıkıştırma yüküne göre elastik deformasyon göz önüne alındığında 2 ila 4
Ekipman titreşime ve darbelere maruz kaldığında 3 ila 5


Temel Statik Yük Değeri (Co)
Bu terim, bir maksimum yükün kullanıldığı temas konumunda, haddeleme elemanlarının ve haddeleme düzleminin kalıcı deformasyonunun toplamının, haddeleme elemanlarının çapının 0.0001 zamanı olacak şekilde bir statik yükü tanımlar.

Doğrusal Sistemin Yaşam Ömrü
Lineer sistem yüklendiği sırada karşılık verdiği sürece, sürekli stres doğrusal sistem üzerinde çalışırken, malzeme yorgunluğu nedeniyle yuvarlanan cisimler ve düzlemler üzerinde dökülmeye neden olur. Lineer sistemin yolculukta yumruk dökülmesine kadar olan mesafesine, sistemlerin ömrü denir. Aynı koşullar altında kullanıldığında sistemin ömrü, aynı boyut, yapı, malzeme, ısıl işlem ve işleme yöntemine göre değişmektedir. Bu varyasyon, malzeme yorgunluğundaki temel değişikliklerden kaynaklanır. Tanımlanan kullanım ömrü feryat, lineer sistemin yaşam beklentisi için bir indeks olarak kullanılır.

Değerlendirme Ömrü (L)
Derecelendirme ömrü, aynı boyutta çalışan bir grup sistemin% 90'ının, aynı koşullarda çalıştıklarında herhangi bir dökülmeye neden olmadan ulaşabileceği toplam seyahat mesafesidir.
Derecelendirme ömrü, temel dinamik yük katsayısı ve doğrusal sistem üzerindeki yük ile aşağıdaki denklemden elde edilebilir:

Bir doğrusal hareket sistemi tasarlanırken titreşim çarpma yükleri ve yük dağılımı göz önünde bulundurulmalı ve dikkate alınmalıdır, fiili yükü hesaplamak zordur. Derecelendirme ömrü de çalışma sıcaklığından etkilenir. Bu koşullarda, (1) ifadesi şu şekilde düzenlenmiştir:

Saat cinsinden derecelendirme ömrü, birim zaman başına seyahat mesafesinin elde edilmesiyle hesaplanabilir. Kontur uzunluğu ve strok sayısı sabit olduğunda, çalışma ömrü saat cinsinden aşağıdaki ifadeden elde edilebilir:

Sertlik Faktörü (fH)
Doğrusal bir burç kullanıldığında şaft yeterince sertleştirilmelidir. Uygun şekilde sertleştirilmemişse, izin verilen yük düşürülür ve burcun ömrü kısalır.


Sıcaklık Katsayısı (fr)
Doğrusal sistemin sıcaklığı 100C'yi aşarsa, lineer sistemin sertliği ve şaft, oda sıcaklığında kullanılan lineer sisteminkine kıyasla izin verilen yükü azaltacak şekilde azalır. Sonuç olarak, anormal sıcaklık artışı, değerlendirme ömrünü kısaltır.

 

İletişim Katsayısı (fc)
Genellikle bir şaft üzerinde iki veya daha fazla lineer burç kullanılır. Böylece, her bir lineer sistem üzerindeki yük, her işleme doğruluğuna bağlı olarak değişir. Doğrusal burçlar eşit olarak yüklenmediği için, şaft başına lineer burç sayısı sistemin izin verilen yükünü değiştirir.
Tablo 2 İletişim Katsayısı

Mil başına lineer sistem sayısı İletişim katsayısı fc
1 1.00
2 0.81
3 0,72
4 0,66
5 0.61


Yük Katsayısı (fw)
Lineer sistemdeki yükü hesaplarken, obje ağırlığını, hareket hızına dayanan atalet kuvveti, moment yükü ve zaman geçtikçe her geçişi doğru olarak elde etmek gerekir. Bununla birlikte, bu değerleri doğru bir şekilde hesaplamak zordur çünkü ileri geri hareket, titreşim ve darbenin yanı sıra başlangıç ​​ve duruş tekrarlarını içerir. Daha pratik bir yaklaşım, fiili çalışma koşullarını dikkate alarak yük katsayısını elde etmektir.
Tablo 3 Yük Katsayısı

TOB lineer sistemin statik sürtünme direnci, kinetik sürtünme direncinden sadece biraz farklı olacak kadar düşüktür, bu da düşükten yüksek hızlara doğru düzgün doğrusal hareketi mümkün kılar. Genel olarak, sürtünme direnci aşağıdaki denklemle ifade edilir.

Her bir TOB doğrusal sistemin sürtünme direnci modele, yük ağırlığına, hıza ve yağlamaya bağlıdır. Sızdırmazlık direnci, yük ağırlığına bakılmaksızın dudak girişine ve yağlayıcısına bağlıdır. Bir doğrusal sistemin sızdırmazlık direnci yaklaşık 200 ila 500 gf'dir. Sürtünme katsayısı yük ağırlığına, moment yüküne ve ön yüke bağlıdır. Tablo 6, düzgün bir şekilde kurulmuş ve yağlanmış ve normal yük ile uygulanan her bir lineer sistem tipinin kinetik sürtünme katsayısını göstermektedir (P / C 0.2).
Tablo 5 Doğrusal Sistem Sürtünme Katsayısı ()

Her bir TOB doğrusal sistemi için ortam çalışma sıcaklığı aralığı modele bağlıdır. Önerilen sıcaklık aralığı dışında kullanım için TOB'a danışın.
Sıcaklık dönüşüm denklemi

Tablo 6 Ortam Çalışma Sıcaklığı

TOB lineer sistemlerini yağlama olmadan kullanmak, haddeleme elemanlarının aşınmasını arttırır ve ömrünü kısaltır. TOB lineer sistemler bu nedenle uygun yağlama gerektirir. Yağlama için TOB, ISO Standartları G32 ila G68 veya lityum bazlı sabun yağı No.1'e uygun türbin yağını önerir. Bazı TOB lineer sistemler, tozu dışarıda tutmak ve yağlama maddesini kapatmak için kapatılır. Ancak sert veya aşındırıcı bir ortamda kullanılırsa, doğrusal hareket içeren kısma koruyucu bir koruyucu uygulayın.

TOB lineer burç, bir dış silindir, bilye tutucusu, toplar ve iki uç bilezikten oluşur. Dış silindirde bulunan halkaların içindeki halkaları, halkalar tarafından tutulan bilye tutucusu.
Bu parçalar gerekli fonksiyonlarını optimize etmek için monte edilir.
Dış silindir ısıl işlemle yeterli sertlikte tutulur, bu nedenle burç öngörülen hareket ömrünü ve yeterli dayanıklılığı sağlar.
Bilye tutucusu çelik veya sentetik reçineden yapılmıştır. Çelik tutucu, ısıl işlemle elde edilen yüksek sertliğe sahiptir.
Sentetik reçine tutucusu çalışma sesini azaltabilir. Kullanıcı, kullanıcının servis koşullarını karşılamak için optimum tipi seçebilir.

1. Yüksek Hassasiyet ve Sertlik
TOB doğrusal burç, bir katı çelik dış silindirden üretilmiştir ve bir endüstriyel mukavemet reçinesi tutucusu içerir.

2. Montaj Kolaylığı
Standart tip TOB lineer burç herhangi bir yönden yüklenebilir. Hassas kontrol sadece şaft destekleyici ile mümkündür ve montaj yüzeyi kolayca işlenebilir.

3. Değiştirme Durumu
Her türden TOB lineer burçları, standart boyutları ve sıkı hassasiyet kontrolü nedeniyle tamamen değiştirilebilir. Aşınma veya hasar nedeniyle değiştirme bu nedenle kolay ve doğrudur.

4. Çeşitleri
TOB, tam bir lineer burç hattı sunmaktadır: standart, ayrılmaz tek tutucu kapalı tip, açıklık ayarlanabilir tip ve açık tipler. Kullanıcı, karşılanması gereken uygulama şartlarına göre bunlardan birini seçebilir.

Örnek

Yazılan daire çapları ve açıklık ayarlanabilir tip (-AJ) ve açık tip (-OP) için dış çapların hassasiyetinin, ilgili tipin kesme işlemine tabi tutulmadan önce elde edilen değeri gösterdiğine dikkat edin.

Bir lineer burcun asansörü (L) temel dinamik yük derecesi ve burca uygulanan yük ile aşağıdaki denklemden elde edilebilir:


Doğrusal burcun saat cinsinden ömrü (Ln), birim zamandaki hareket mesafesinin hesaplanmasıyla elde edilebilir. Strok uzunluğu ve strok sayısı sabit ise, kullanım ömrü aşağıdaki denklemden elde edilebilir:

TOB doğrusal burcu, eşit olarak ve çevresel olarak yerleştirilmiş olan top devrelerini içerir. Yük derecesi, çevreye yüklenen konuma göre değişir.
Boyut tablosu, yük bir bilye devresinin üstüne yerleştirildiğinde yük derecesini gösterir. Eğer TOB lineer burç kullanılıyorsa, iki bilye devresi eşit şekilde yüklenirse, yük değeri daha büyük olacaktır. Aşağıdaki tablo bu gibi durumlarda top devir sayısı ile değerleri göstermektedir:

tablo 1

1. Aşağıdaki koşullarda kullanılan TOB doğrusal burcunun nominal ömrü L ve ömrü Lh'nin elde edilmesi:
Doğrusal burç: LM20
İnme uzunluğu: 50mm
Dakikada vuruş sayısı: 50mm
Burç başına yük: 490N
Lineer burcun temel dinamik yük sınıfı, boyut tablosundan 882N'dir. Dolayısıyla denklem (1) 'den, anma ömrü L aşağıdaki gibi elde edilir:

Denklemden (2), ömür uzunluğu aşağıdaki gibi elde edilir:

2. Aşağıdaki koşulları sağlayan lineer burç tipinin seçilmesi:
Kullanılan lineer burç sayısı: 4
İnme uzunluğu: 1m
Seyahat hızı: 10m / dak
Dakikada vuruş sayısı: 5cpm
Ömrü: 10,000hr
Toplam yük: 980N
Denklemden (2), ömür boyu yolculuk mesafesi aşağıdaki gibi elde edilir:

Denklemden (1), temel dinamik yük derecesi aşağıdaki gibi elde edilir:

Her biri iki lineer burçlu bir çift şaft ile aşağıdakileri varsayalım:

Sonuç olarak, LM30, C tablosunun değerini karşılayan TOB lineer burç tipi olarak ölçü tablosundan seçilir.

Standart tipte bir TOB lineer burç, bir şaftla kullanıldığında, yetersiz boşluk, ayarlama, erken çalılık arızalarına ve / veya kötü, zorlu seyrelmelere neden olabilir. Boşluk ayarlı lineer burç ve açık lineer burç, dış silindir çapını kontrol edebilen mahfazaya monte edildiğinde açıklık ayarlanabilir. Bununla birlikte, çok fazla boşluk ayarı dış silindirin deformasyonunu arttırır, hassasiyetini ve ömrünü etkiler. Bu nedenle, burç ve mil arasındaki uygun açıklık ve burç ve mahfaza arasındaki açıklık, uygulamaya göre gereklidir. Tablo 2, çalıların önerilen uyumunu göstermektedir:
Tablo 2

Not: Boşluk sıfır veya negatif olabilir. Lütfen harekete dikkat edin.

TOB doğrusal burç performansını optimize etmek için şaft ve mahfazanın yüksek hassasiyeti gereklidir.

1.Shaft
TOB lineer burçtaki yuvarlanan bilyeler, şaft yüzeyi ile temas halinde bulunmaktadır. Bu nedenle, şaft boyutları, toleransı, yüzey kalitesi ve sertliği, çalılıkların hareket performansını büyük ölçüde etkiler. Mil aşağıdaki noktalara dikkat edilerek üretilmelidir:
1) Yüzey finişi, topların düzgün yuvarlanmasını kritik bir şekilde etkilediğinden, şaftı 1. 5 S veya daha iyi bir şekilde öğütün.
2) Milin en iyi sertliği 60 ila 64 HRC'dir. HRC 60'dan daha düşük sertlik, ömrü önemli ölçüde azaltır ve dolayısıyla izin verilen yükü azaltır. Öte yandan, HRC 64 üzerindeki sertlik, top aşınmasını hızlandırır.
3) Boşluk ayarlı lineer burç ve açık lineer burç için şaft çapı, belirtim tablosunda belirtilen daire çapının alt değerinden mümkün olduğunca fazla olmalıdır. Mil çapını üst değere ayarlamayın.
4) Sıfır açıklık veya negatif boşluk sürtünme direncini biraz artırır. Negatif boşluk çok sıkı ise, dış silindirin deformasyonu çalı ömrünü kısaltmak için daha büyük olacaktır.

2. Konut
Tasarım, işleme ve montajda farklılık gösteren geniş bir konut yelpazesi vardır. Yuvaların uygunluğu ve şekilleri için, bkz. Tablo 2 ve montaj ile ilgili aşağıdaki bölüm.

Doğrusal burcu gövdeye yerleştirirken. tutucuyu tutan yan halkadaki lineer burcu vurmayın, ancak silindir çevresini uygun bir jigle uygulayın ve astar kovanını muhafazaya elinizle itin veya hafifçe vurun. (Şekil 1'e bakın). Bush, topları çarpmamak için dikkatli olun. İki şaft paralel olarak kullanıldığında, düzgün doğrusal hareketi sağlamak için paralellik en önemli faktördür. Milleri ayarlamaya dikkat edin.

Montaj örnekleri
Doğrusal bir burç monte etmenin popüler yolu, onu uygun bir girişim ile çalıştırmaktır. Bununla birlikte, prensipte gevşek bir uyum sağlamak için tavsiye edilir, çünkü aksi takdirde hassasiyet minimize edilmeye uygundur. Aşağıdaki örnekler (Şekil 2 ila 6), yerleştirilmek üzere yerleştirilmiş kovanın, referans amacıyla tasarım ve montaj açısından bir araya getirildiğini göstermektedir.

İletişim bilgileri
ZHEJIANG TOP BEARINGS CO., LTD.

Tel: +8618967361221

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin
Diğer ürünler